środa, 30 kwietnia 2014

Na pamiątkę Chrztu Świętego - skrzynia ze zdjęciem

Witajcie!

Mam dziś dla Was do zaprezentowania skrzynię zrobioną na specjalne zamówienie. 
Skrzynia w rozmiarze 30x40x14,5. 

Skrzynia z pięknym zdjęciem dziecka zamówiona z okazji Chrztu Świętego. 
Jest to oryginalny i niepowtarzalny prezent oraz piękna pamiątka na długie lata. 

Skrzynia w rozmiarze A3 pomieści wszelkiego rodzaju kartki i pamiątki ze Chrztu oraz inne drobiazgi.

Skrzynia ze zdjęciem. Boki pomalowane bejcą w kolorze bukowym. 
Z przodku imię wykonane za pomocą farb akrylowych. 
Całość zabezpieczona ekologicznym, błyszczącym lakierem akrylowym.


Bok skrzyneczki z wycięciami do trzymania


 Przód skrzyneczki zdobi imię "Leon"

W środku dedykacja


Pozdrawiam Doris :)






piątek, 18 kwietnia 2014

Kostka edukacyjna w rozmiarze XL

Oprócz powstałej wczoraj zebry powstała również kostka edukacyjna. Już kiedyś myślałam o uszyciu takiej, ale brakowało mi ciągle czasu.
Kostka została uszyta z kolorowej bawełny o różnych wzorach. Środek wypchany wypełniaczem do poduszek. Kostka w rozmiarze 20x20x20cm jest bardzo lekka, miękka i bezpieczna nawet dla maluszka. 
Idealnie sprawdzi się przy rzucaniu, przytulaniu, miętoszeniu i innych dziecięcych zabawach. Dodatkowo w środek wszyta grzechotka. Podczas poruszania słychać delikatnie kuleczki. Przy dwóch bokach kostki dodatkowo wszyte, uwielbiane przez dzieci "metki".




Pierwsze testy zdała pomyślnie, więc może trafić już do nowego właściciela, 
a raczej właścicielki

Pozdrawiam Doris :)

Z cyklu - "mamo, a zrobisz mi..."

Witam!
Jakiś czas temu dotarły do mnie materiały zakupione w IKEA.
Jak tylko moje dziecko zobaczyło kolory, odezwała się jego wyobraźnia...
Mamo, a uszyjesz mi zebrę?
Mamo, a z tego to uszyj mi krokodyla...

Oczywiście nie mogło być inaczej... 
Ponieważ nie wiedziałam jak uszyć zebrę, ściągnęłam z internetu szablon konika.
Wyszło jak wyszło - mistrzynią szycia nie jestem, ale efekt chyba dobry.
Zebra biało czarna wydawała mi się troszkę smutna, więc dodałam jej niebieskie akcenty w postaci guzików i tasiemek :)

Uśmiech dziecka bezcenny - to znaczy się spodobała 

Pozdrawiam Doris 



czwartek, 10 kwietnia 2014

Świecznik techniką transferową

Witam Was bardzo Serdecznie po dłuuugiej przerwie!

Choć nie było mnie bardzo długo, nie był to zmarnowany czas. 
Miesiąc spędzony we Francji przyniósł mi wiele inspiracji i motywacji do działania!
A więc działajmy!!!!

Już całkiem niedługo zaprezentuję Wam kilka nowości, które są w trakcie realizacji, a tym czasem chciałabym pokazać Wam coś co uwielbiam, a co wykonałam przez całkowity przypadek. 
Jestem zachwycona nowo poznaną techniką, więc na pewno nie jest to ostatnia moja praca wykonana tą techniką.

Świecznik wykonany techniką transferową na surowym drewnie! Mnie osobiście zachwycił efekt, a Was?